Десио се пораз у полуфиналу купа од Партизана, уз врло скромну игру у офанзивном дијелу. Десило се и провлачење у Тирани, када је капитен Црвене звезде Милан Борјан морао херојским интервенцијама да спасава другове у зауставном времену.
Десила се и она несрећна Омонија и испадање послије казненог правила, па и онај Арарат када се Црвена звезда провукла у Лигу Европе, али је у добром дијелу меча одиграла без укуса и мириса.
Љуљао се један тим као барка на узбурканом океану, током цијелог љета, као и покушаји Дејана Станковића да наговијести велику тренерску каријеру. Међутим, млади стручњак у клубовима српског шампиона на добром путу је да направи велики заокрет и најбоље резултате клуба са Маракане у овом вијеку. Бар када је ријеч о јесењем дијелу сезоне.
Утисак у великој Звездиној јесени био би близу савршенства да је искоришћена бар једна прилика у Либерецу, али суштински црвено-бели нису ништа изгубили. Продужили смо низ непобједивости, завршили још један меч без примљеног поготка и додатно напредовали на УЕФА листи.
Звезда је послије гостовања у Либерецу поправила и онако бруталну јесењу статистику. Српски шампион је одиграо 28 званичних мечева, а доживио је само један пораз и то у Њемачкој када је Хофенхајм уз силне муке скршио отпор црвено-белих.
Шта Звезда треба да уради да Србија добије два мјеста у Лиги шампиону?
Наравно, увијек се може говорити о статистици као непоузданом фактору, јер би Црвена звезда имала више пораза и негативних резултата да се којим случајем, као у два наврата у мандату Владана Милојевића, пласирала у Лигу шампиона. Има у томе истине, као и мишљења да је Лига Европе у овом тренутку права мјера за клубове сличног квалитета, која Звезди омогућава да буде конкурентна. Уосталом, црвено-бели су освојили више коефицијентних бодова од Ференцвароша и Мидтјиланда, који су се кроз квалификације домогли елитног такмичења.
Јесен сличну овој Црвеној звезди имала је у првој такмичарској години Владана Милојевића . Педантни стручњак је тада почео невероватни узлет, који персонификује и УЕФА листу. Црвено-бели су у том тренутку били 195. на ранг-листи УЕФА, налазили су се у друштву Слована из Братиславе, Сервета, сада су на 52. мјесту. Бивши тренер имао је много тежи посао од Станковића. Црвена звезда је послије тешких квалификација жребана из четвртог шешира. И у групи са Арсеналом, Келном и БАТЕ Борисовом забиљежила је као и сад, само један пораз. Међутим, те јесени црвено-бели су положили оружје у првенственом дуелу против Напретке у Крушевцу.
Тим Дејана Станковића нема сличан кикс, јер је у првенству само два пута одиграо неријешено.
Звезда је управо у првој сезони под Владаном Милојевићем освојила највише коефицијентних бодова за УЕФА листу. Ремијем у Београду стала је на осам, па ће ова генерација имати шансу да поправи и тај параметар, јер је у Либерецу изједначила најбољи европски резултат. Макар по УЕФА, иако је Владан Милојевић и даље власник најврједније побједе против Ливерпула у Београду.
Постоји још један важан податак када је ријеч о овој јесенској Црвеној звезди. Црвено-бели су на 17 мечева (од 29 укупно) успјели да сачувају мрежу, највише захваљујући бравурама Милана Борјана, али Дејан Станковић је направио велики помак када је у питању дефанзивна игра. Подигао је ниво форме појединих играча, а од Немање Милуновића направио је једног од најбољих штопера Лига Европе.
Пред Станковићем је још много посла како би ова сезона била уписана у историји Црвене звезде као најуспјешнија у овом вијеку. Потребан је још један корак у Лиги Европе, мада ће то све зависити од среће у жријебу. Такође, титула још није осигурана иако су црвено-бели ставили шапу на пехар који је већ три године становник музеја у Љутице Богдана. Ту је и куп који се чека још од Роберта Просинечког и 2012. године.